CANON EOS RP Body Black (3380C193AA)
Price: Great camera
Description: The CANON EOS RP Body Black (3380C193AA) is a stylish and powerful camera with high resolution and tons of features. It will allow you to create stunning images and videos in high quality. It comes with a variety of shooting modes and settings for perfect results. With a lightweight and compact body, it fits comfortably in your hand and is ideal for everyday use.
| Characteristics | |
| "Hot shoe for external flash | Yes. |
| Audio file format | H. 264; MPEG4 |
| Battery life before discharge | LP-E17 |
| Battery model | Li-Ion |
| Color | 440г |
| Connectors | SD (Secure Digital); SDHC; SDXC |
| Continuous shooting modes | frame-by-frame, burst H, burst L, self-timer (2 sec. + remote control, 10 sec. + remote control, continuous) |
| Depth | 85mm |
| Duration of the video recording | 4096 x 2160 |
| Equipment. | black |
| Exposure | auto (ambient light priority, white priority), daylight, shadow, cloudy, incandescent, fluorescent, flash, custom, color temperature |
| Features. | Wi-Fi; Bluetooth |
| Height | 132mm |
| LCD touch screen | digital |
| Light sensitivity | rotary |
| Manual focusing | 5 frames/sec; 4 frames/sec. with tracking autofocus; time lapse timer |
| Matrix size | CMOS (CMOS) |
| Matrix type | 26.2 |
| Maximum image size | Intelligent Scene Mode, portrait, group shot, landscape, sports, children, panorama, close-up, food, night portrait, handheld at night, HDR backlight, silent mode |
| Mounting the LCD display | Yes. |
| Number of effective megapixels | systemic |
| Photo file format | up to 30 minutes |
| Photo processing modes | AAC |
| Power supply | mini-HDMI; audio input (for microphone); audio output (for headphones); remote control |
| Self-timer | auto; P; S; A; M |
| Setting the exposure | 30-1/4000 s (in 1/2 or 1/3 increments), manual slow shutter speed (full shutter speed range depends on shooting mode) |
| Shooting modes | Yes. |
| Storytelling programs | Flexible priority auto exposure (AE), program auto exposure (AE), shutter speed priority auto exposure, aperture priority auto exposure, manual mode, manual shutter speed, user mode (C1/C2/C3) |
| Type of memory card | protected housing ; direct PictBridge printing |
| Video file format | JPEG; RAW |
| Video recording quality | 6240 x 4160 |
| Viewfinder | Full Frame (35.9 x 23.9 mm) |
| Warranty | camera, strap, LC-E17E charger, LP-E17 battery, AC power cord, user manual kit |
| Weight | 70mm |
| White balance modes | 100 - 40000 (in 1/3 step increments or a whole step), can be extended to L: 50, H1: 51200, H2: 102400 |
| Width | 250 pictures |
| Wireless communications | highlights priority; noise reduction at slow shutter speeds/high ISO; optical lens correction; chromatic aberration, scattering, peripheral illumination, diffraction correction; multi-exposure; HDR |
| Сondition | New |
CANON EOS RP Body Black (3380C193AA)
- Brand: Canon
- Product Code: PM43-10024
- Availability: Out Of Stock
-
0.00 р.
- Ex Tax: 0.00 р.




