NIKON Z 5 + 24-50 f/4-6.3 (VOA040K001)
Product Description: The NIKON Z 5 + 24-50 f/4-6.3 (VOA040K001) is a compact and powerful camera for professional shooting. Thanks to the 24-50 f/4-6.3 lens, you'll get great quality shots in a variety of lighting conditions.
The 24-50 f/4-6.3 lens is a great way to capture great images in a variety of lighting conditions.
Price: $500
Availability: In stock
| Characteristics | |
| "Hot shoe for external flash | No. |
| Adjust the contrast | 50mm |
| Adjust the sharpness | No. |
| Battery model | Li-Ion |
| Color | 675г |
| Compatible with Eye-Fi memory cards | SD (Secure Digital); SDHC; SDXC |
| Connectors | No. |
| Continuous shooting modes | 2, 5, 10, 20 s; from 1 to 9 exposures with an interval of 0.5; 1, 2 or 3 s |
| Depth | 101mm |
| Diagonal of the LCD display | digital |
| Digital zoom | rotary |
| Eliminate the red eye effect | Yes. |
| Equipment. | black |
| Focal length | f/4-6.3 |
| Focus on the face | Yes. |
| Height | 134mm |
| LCD touch screen | 3.2" |
| Light sensitivity | No. |
| Lightpower | digital |
| Manual focusing | S (Single Frame), CL (Continuous Low Speed), CH (Continuous High Speed), Self Timer |
| Matrix size | CMOS (CMOS) |
| Matrix type | 24.3 |
| Maximum image size | Yes. |
| Mounting the LCD display | Yes. |
| Number of effective megapixels | systemic |
| Photo file format | 3840 x 2160 (4K UHD) |
| Power supply | USB; audio output (for headphones); HDMI |
| Preliminary flash | No. |
| Self-timer | auto; P; S; A; M |
| Setting the exposure | "Auto" (3 types), "Automatic for natural light", "Direct sunlight", "Cloudy", "Shadow", "Incandescent", "Fluorescent" (7 types), "Flash", color temperature selection (2500-10,000), "Manual adjustment" |
| Smile function | No. |
| Stabilization | 0.8х |
| Type of memory card | MOV; MP4 |
| Video file format | JPEG; RAW |
| Video recording quality | 6016 x 4016 |
| Viewfinder | Full Frame (35.9 x 23.9 mm) |
| Warranty | NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 lens, BF-N1 protective cap, DK-29 rubber eyecup, EN-EL15c battery with protective cap, MH-25a battery charger, AN-DC19 strap, UC-E24 USB cable, BS-1 accessory shoe cover |
| Weight | 70mm |
| White balance modes | 100 to 51,200 ISO units in 1/3 or 1/2 EV increments |
| Width | EN-EL15c |
| Сondition | New |
NIKON Z 5 + 24-50 f/4-6.3 (VOA040K001)
- Brand: Nikon
- Product Code: PM43-10022
- Availability: In Stock
- 75 036.00 р.
-
74 536.00 р.
- Ex Tax: 74 536.00 р.




