Samsung QE55Q60CAUXUA TV
The SAMSUNG QE55Q60CAUXUA TV is a quality 55-inch TV that supports 4K resolution. It has smart features, Smart TV support and internet connectivity.
Characteristics:
- Screen diagonal: 55 inches
- Resolution: 4K
- Smart TV: yes
| Characteristics | |
| Annual consumption | 15.8 kg |
| Audio system configuration | 12 months. |
| Bluetooth version | Wi-Fi Direct; DLNA; Wi-Fi; Bluetooth |
| Built-in tuners | 5.2 |
| Connectors | 200 Х 200 |
| Contrast | 2023 |
| Dimensions with stand (WxHxD) | 1232.1 x 708.3 x 25.7 mm |
| Dimensions without stand (WxHxD) | 3 |
| Display technology | LED |
| Electricity consumption in normal mode | 121 kWh |
| Energy efficiency class | 0.5W |
| Equipment. | A+ |
| Features. | by voice |
| Frame color | QLED |
| HDMI 2.0 connectors | 2 |
| HDR | 50Hz |
| Image processor | yes |
| Management | DVB-C; DVB-T2; analog; DVB-S2 |
| Matrix type | widescreen (16:9) |
| Operating system | with Smart TV |
| Power consumption in standby/off mode | 87W |
| Resolution | 55" (140 cm) |
| Scale with stand | 15.5 kg |
| Scanning frequency | Dual LED |
| Screen format | 3840 x 2160 (4K UHD) |
| Smart TV | 100% Color Volume with Quantum Dot; Supreme UHD Dimming; Motion Xcelerator |
| Technologies for image enhancement | Quantum Processor Lite 4K |
| Total speaker power | 2.0 |
| USB connectors | for a satellite dish; HDMI 2.0; optical (digital); LAN (Ethernet); antenna input (RF); CI; USB |
| VESA mounting standard | games; teletext; HDMI-CEC; Smart Things; electronic program guide (EPG); subtitles |
| Warranty | remote control TM2360G |
| Weight without stand | 1232.1 x 745.9 x 224mm |
| Wireless communications | Tizen |
| Year of issue | black |
| Сondition | New |
TV SAMSUNG QE55Q60CAUXUA
- Brand: SAMSUNG
- Product Code: PM43-10016
- Availability: In Stock
- 34 008.00 р.
-
33 508.00 р.
- Ex Tax: 33 508.00 р.
-
- 12 or more 33 008.00 р.



