Samsung UE43CU8000UXUA
SAMSUNG UE43CU8000UXUA TVScreen size: 43 inches
Resolution: 3840x2160 Ultra HD
Wi-Fi: Yes
Smart TV: Yes
HDR Technology: Yes
Number of HDMI ports: 3
Number of USB ports: 2
Color: Black
Warranty: 1 year
| Characteristics | |
| Annual consumption | 8.7 kg |
| Audio system configuration | 12 months. |
| Bluetooth version | Bluetooth; Wi-Fi |
| Built-in tuners | 5.2 |
| Connectors | 200 Х 200 |
| Dimensions with stand (WxHxD) | 965.5 x 559.8 x 25.7 mm |
| Dimensions without stand (WxHxD) | 3 |
| Dynamic contrast | 2023 |
| Electricity consumption in normal mode | 102 kWh |
| Energy efficiency class | 0.5W |
| Features. | analog; DVB-T2; DVB-S2; DVB-C |
| Frame color | Edge LED |
| HDMI 1.4 connectors | 2 |
| HDR | 50Hz |
| Image processor | yes |
| Matrix type | widescreen (16:9) |
| Operating system | with Smart TV |
| Power consumption in standby/off mode | 70W |
| Resolution | 43" (109 cm) |
| Scale with stand | 8.4 kg |
| Scanning frequency | Mega Contrast |
| Screen format | 3840 x 2160 (4K UHD) |
| Smart TV | HDR10, UHD Dimming, HLG |
| Technologies for image enhancement | Crystal Processor 4K |
| Total speaker power | 2.0 |
| Type of backlight | LED |
| USB connectors | CI; LAN (Ethernet); USB; antenna input (RF); HDMI 1.4 |
| VESA mounting standard | subtitles; HDMI-CEC; games; teletext; electronic program guide (EPG) |
| Warranty | A |
| Weight without stand | 965.5 x 600.1 x 195.1mm |
| Wireless communications | Tizen |
| Year of issue | black |
| Сondition | Used |
TV SAMSUNG UE43CU8000UXUA
- Brand: SAMSUNG
- Product Code: PM43-10012
- Availability: Out Of Stock
-
19 500.00 р.
- Ex Tax: 19 500.00 р.
-
- 15 or more 18 500.00 р.



