HUAWEI WATCH GT 4 41mm Classic White Leather
This is the HUAWEI WATCH GT 4 41mm Classic White Leather smartwatch. It features a classic white leather strap and advanced smartwatch functions.
Product Code: 55020BJB
Price: $XXX.XX
| Characteristics | |
| Additional features | barometer compass pedometer; accelerometer; gyroscope; heart rate monitor |
| Additionally | NFC; Bluetooth; GPS |
| Autonomy in different modes | 48г |
| Battery capacity | Li-Pol |
| Battery technology | battery |
| Bezel material/coating | strap |
| Body shape | modern (sports) |
| Communications and interfaces | 7 days of battery life with maximum use, 4 days of battery life with standard use, 2 days of battery life with Always On Display enabled |
| Compatibility | Harmony OS |
| Compatible OS version | alphanumeric |
| Design. | running swimming |
| Dimensions | 5 ATM |
| Display (matrix) | 466 х 466 |
| Display diagonal | 12 months. |
| Display resolution | 1.32" |
| Display type (color) | AMOLED |
| Equipment. | 20mm |
| Fasteners | stainless steel |
| Features of the case | Android 8.0 or later, iOS 13.0 or later |
| Features. | buttons; touch screen; bezel |
| Functions of the built-in clock | control of the music player; wireless charging; organizer |
| Housing material | Weight: 37 g without strap, wrist size 120 - 190 mm |
| Housing size | round |
| Management | calls; messages; calendar |
| Material of the bracelet/strap | stainless steel |
| Messages. | protection against moisture and dust (rain, splashes); removable strap; water protection (submersible) |
| Monitoring functions | blood oxygen level, body temperature, speed, activity time, stress level, women's calendar |
| Operating system | for adults |
| Operating time in active mode | 323mAh |
| Power supply | the number of calories burned; tracking sleep phases (alarm clock) |
| Protection class | skin |
| Sensors and modules | view text messages |
| Strap width | 41.3 x 41.3 x 9.8 mm |
| Type of activity | Android OS; iOS (Apple) |
| Type of display | 41 |
| Useful features | more than 100 training modes, mode with automatic brightness control, programmable button |
| Warranty | charging adapter (with cable), user manual, warranty card |
| Сondition | New |
HUAWEI WATCH GT 4 41mm Classic White Leather smartwatch (55020BJB)
- Brand: Huawei
- Product Code: PM43-10021
- Availability: In Stock
-
10 023.00 р.
- Ex Tax: 10 023.00 р.




