Samsung Galaxy Watch 5 40 mm LTE Iconic Gold (SM-R905FZDASEK)
Color: Iconic Gold
Model: SM-R905FZDASEK
The Samsung Galaxy Watch 5 40 mm LTE Iconic Gold smartwatch offers a wide range of functionality for your everyday use. Thanks to LTE technology, you can stay connected even without a smartphone. The modern design and user-friendliness make this watch a great choice for those who appreciate comfort and functionality.
Price: Check with retailer
| Characteristics | |
| Additional features | accelerometer; barometer; gyroscope compass; oximeter heart rate monitor; pedometer; ECG |
| Battery capacity | battery |
| Bluetooth version | Bluetooth; Wi-Fi; NFC; GPS |
| Body shape | modern (sports) |
| Communications and interfaces | 284mAh |
| Compatibility | Android Wear |
| Design. | Android OS |
| Dial diameter | 9.8mm |
| Dial thickness | 40.4 x 39.3 x 9.8 mm |
| Dimensions | 5 ATM |
| Display diagonal | 12 months. |
| Display material | strap |
| Display resolution | 1.19" |
| Display type (color) | 396 х 396 |
| Fasteners | metal |
| Features of the case | digital |
| Features. | touch screen; buttons |
| Housing material | Exynos W920 |
| Housing size | round |
| Management | messages; calls; calendar; social networks; mail |
| Material of the bracelet/strap | sapphire crystal |
| Messages. | protection against moisture and dust (rain, splashes); protection against water (immersion); removable strap |
| Monitoring functions | heart rate sensor, SpO2 sensor |
| Operating system | for adults |
| Power supply | tracking sleep phases (alarm clock); number of calories burned |
| Processor | 16384Mb |
| Protection class | silicone |
| Scale with strap | 20mm |
| Sensors and modules | Smart Things; SIM card slot; display of the incoming call number; viewing text messages |
| Strap width | 40mm |
| The amount of built-in memory | 5.2 |
| The amount of RAM | 16GB |
| Type of display | 40 |
| Useful features | wireless charging |
| Warranty | 29г |
| Сondition | New |
Smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 40 mm LTE Iconic Gold (SM-R905FZDASEK)
- Brand: SAMSUNG
- Product Code: PM43-10018
- Availability: In Stock
-
11 505.00 р.
- Ex Tax: 11 505.00 р.




