Samsung Galaxy Watch 6 44mm Black
Model: SM-R940NZKASEK
Color: Black
Smartwatch without buttons
Description: SAMSUNG Galaxy Watch 6 44mm Black (SM-R940NZKASEK) is a stylish and multifunctional smartwatch from the famous manufacturer. It has a large display, plenty of options for tracking physical activity, notifications and other useful features.
SAMSUNG Galaxy Watch 6 44mm Black (SM-R940NZKASEK).
Price: Price upon request
| Characteristics | |
| Additional features | accelerometer; heart rate monitor; oximeter; ECG; pedometer; gyroscope; barometer |
| Autonomy in different modes | 30г |
| Battery capacity | battery |
| Body shape | modern (sports) |
| Communications and interfaces | up to 40 hours (with Always On Display off) / up to 30 hours (with Always On Display on) |
| Compatibility | Android Wear |
| Compatible OS version | digital |
| Design. | Android OS |
| Dial diameter | 42.8 x 44.4 x 9 mm |
| Dimensions | 5 ATM |
| Display (matrix) | 480 х 480 |
| Display diagonal | 12 months. |
| Display material | strap |
| Display resolution | 1.5" |
| Display type (color) | Super AMOLED |
| Fasteners | aluminum |
| Features of the case | Android 10 or higher and more than 1.5 GB of memory |
| Features. | buttons; touch screen |
| Heart rate monitor functions | temperature sensor, barometer, accelerometer, gyroscope, geomagnetic sensor, light sensor |
| Housing material | Exynos W930 Dual-Core 1.4GHz |
| Housing size | round |
| Management | calendar; mail; calls; social networks; messages |
| Material of the bracelet/strap | sapphire crystal |
| Messages. | protection against moisture and dust (rain, splashes); protection against water (immersion); removable strap |
| Monitoring functions | Samsung bioactive sensor (optical heart rate sensor + electrical sensor + bioelectrical impedance analysis) |
| Operating system | for adults |
| Operating time in active mode | 425mAh |
| Power supply | tracking sleep phases (alarm clock); number of calories burned |
| Processor | 2048Mb |
| Protection class | silicone |
| Scale with strap | 44mm |
| Sensors and modules | view text messages; displaying the number of an incoming call |
| The amount of built-in memory | NFC; Wi-Fi; GPS; Bluetooth |
| The amount of RAM | 16GB |
| Type of display | 44 |
| Useful features | organizer; wireless charging; weather forecast display |
| Warranty | 33.3г |
| Сondition | New |
Smartwatch SAMSUNG Galaxy Watch 6 44mm Black (SM-R940NZKASEK)
- Brand: SAMSUNG
- Product Code: PM43-10017
- Availability: Out Of Stock
-
11 505.00 р.
- Ex Tax: 11 505.00 р.




