ASUS Vivobook 15 M1502 M1502YA-BQ088 Cool Silver (90NB0X22-M00390)
Color: Cool Silver
Model: 90NB0X22-M00390
| Characteristics | |
| Audio system configuration | 1 megapixel (HD) |
| Base processor frequency | 7530U |
| Battery type | Radeon Vega 7 |
| Construction | ultrabook |
| Cover color | 359.7 x 232.5 x 19.9 mm |
| Dimensions | 1.7 kg |
| Display coating | 60 Hz |
| Display diagonal | Classic |
| Display resolution | 15.6" |
| Drive type | 1 |
| Housing material | silvery |
| Matrix type | 1920 x 1080 |
| Memory type | 16 GB |
| Number of battery compartments | Li-Ion |
| Number of cores | 2.0GHz |
| Number of RAM slots | DDR4 |
| Number of USB 2.0 ports | combined audio jack; HDMI |
| Number of USB 3.1 (3.2) Type-A ports | 1 pc. |
| Number of USB 3.1 (3.2) Type-C ports | 2 pcs. |
| Operating system | Asus Vivobook |
| Optical drive | 1 pc. |
| Ports and connectors | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Processor model | AMD Ryzen 5 / Ryzen 5 Pro |
| Processor series | 250nit |
| Rechargeable battery capacity | 3 |
| Screen brightness | anti-reflective |
| Screen refresh rate | IPS |
| SSD disk capacity | SSD |
| The amount of RAM | 6 |
| Type | missing |
| Video card model | integrated |
| Video card type | 512 GB |
| Warranty | 2 speakers |
| Webcam | missing |
| Weight | 12 months. |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi; Bluetooth |
| Wireless communications | 42Wh |
| Сondition | New |
ASUS Vivobook 15 M1502 M1502YA-BQ088 Cool Silver (90NB0X22-M00390)
- Brand: Asus
- Product Code: PM43-10011
- Availability: In Stock
-
21 021.00 р.
- Ex Tax: 21 021.00 р.
-
- 7 or more 20 021.00 р.




