ACER Nitro 5 AN515-58-78NN Black (NH.QLZEU.00B)
This laptop is a powerful gaming machine featuring high-performance components and a sleek design. Perfect for gamers and power users alike.
- Brand: ACER
- Model: Nitro 5 AN515-58-78NN
- Color: Black
- SKU: NH.QLZEU.00B
Specifications:
- Processor: Intel Core i7
- Graphics: NVIDIA GeForce RTX 30 series
- RAM: 16GB
- Storage: 512GB SSD
- Display: 15.6-inch Full HD
- Operating System: Windows 10
Price: $XXXX.XX
| Characteristics | |
| Audio system configuration | 1 megapixel (HD) |
| Base processor frequency | 12650H |
| Battery life | 57Wh |
| Battery type | 6 |
| Construction | laptop |
| Cover color | 360 x 271 x 27mm |
| Dimensions | 2.5 kg |
| Display coating | 144 Hz |
| Display diagonal | Classic |
| Display resolution | 15.6" |
| Drive type | 2 |
| Features. | 2 speakers |
| Housing material | black |
| Matrix type | 1920 x 1080 |
| Memory frequency | DDR5 |
| Memory type | 16 GB |
| Network card | missing |
| Number of battery compartments | Li-Ion |
| Number of cores | 2.3GHz |
| Number of RAM slots | 4800MHz |
| Number of USB 3.1 (3.2) Type-A ports | combined audio jack; HDMI |
| Number of USB 3.1 (3.2) Type-C ports | 3 pcs. |
| Operating system | Acer Nitro |
| Optical drive | 1 pc. |
| Ports and connectors | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Processor model | Intel® Core™ i7 (12th generation) |
| Processor series | 300nit |
| Rechargeable battery capacity | 4 |
| Screen brightness | anti-reflective |
| Screen refresh rate | IPS |
| SSD disk capacity | SSD |
| The amount of RAM | 10 |
| Type | missing |
| Video card manufacturer | discrete |
| Video card model | NVIDIA |
| Video card type | 512 GB |
| Video memory capacity | GeForce RTX 4050 |
| Warranty | keyboard backlighting |
| Webcam | LAN 10/100/1000 Mbit/s (Gigabit Ethernet) |
| Weight | 12 months. |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi; Bluetooth |
| Wireless communications | 5 hours. |
| Сondition | Used |
Laptop ACER Nitro 5 AN515-58-78NN Black (NH.QLZEU.00B)
- Brand: Acer
- Product Code: PM43-10010
- Availability: In Stock
- 47 034.00 р.
-
46 534.00 р.
- Ex Tax: 46 534.00 р.




