Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Shadow Black (82K20297RA)
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 LaptopColor: Shadow Black
Model: 82K20297RA
Type: Gaming laptop
| Characteristics | |
| Audio system configuration | 1 megapixel (HD) |
| Base processor frequency | 5500h |
| Battery life | 45Wh |
| Battery type | 4 |
| Construction | laptop |
| Cover color | 359.6 x 251.9 x 24.2mm |
| Dimensions | 2.25 kg |
| Display coating | 144 Hz |
| Display diagonal | Classic |
| Display resolution | 15.6" |
| Drive type | 2 |
| Features. | 2 speakers |
| Housing material | black |
| Matrix type | 1920 x 1080 |
| Memory frequency | DDR4 |
| Memory type | 16 GB |
| Network card | missing |
| Number of cores | 3.3GHz |
| Number of RAM slots | 3200MHz |
| Number of USB 3.1 (3.2) Type-A ports | HDMI; combined audio jack |
| Number of USB 3.1 (3.2) Type-C ports | 2 pcs. |
| Operating system | Lenovo IdeaPad |
| Optical drive | 1 pc. |
| Ports and connectors | IEEE 802.11 ac |
| Processor model | AMD Ryzen 5 / Ryzen 5 Pro |
| Processor series | 300nit |
| Rechargeable battery capacity | Li-Pol |
| Screen brightness | anti-reflective |
| Screen refresh rate | IPS |
| SSD disk capacity | SSD |
| The amount of RAM | 4 |
| Type | missing |
| Video card manufacturer | discrete |
| Video card model | NVIDIA |
| Video card type | 512 GB |
| Video memory capacity | GeForce RTX 2050 |
| Warranty | keyboard backlighting |
| Webcam | LAN 10/100/1000 Mbit/s (Gigabit Ethernet) |
| Weight | 24 months. |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi; Bluetooth |
| Wireless communications | 5 hours. |
| Сondition | New |
Laptop Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Shadow Black (82K20297RA)
- Brand: Lenovo
- Product Code: PM43-10007
- Availability: In Stock
- 31 005.00 р.
-
30 505.00 р.
- Ex Tax: 30 505.00 р.
-
- 30 or more 30 005.00 р.




